HABERLER

ÇELİK: “ÜYELERİMİZ YURT İÇİNDE VE YURT DIŞINDA YÜKSEK CİROLAR ELDE EDEREK, ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLADI”

ÇELİK: “ÜYELERİMİZ YURT İÇİNDE VE YURT DIŞINDA YÜKSEK CİROLAR ELDE EDEREK, ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLADI” Türkiye ile Irak olmak üzere birçok ülkeyle başarılı ekonomik köprülere sahip olan TISİAD, yılsonu değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Yoğun katılımın olduğu toplantıda konuşan TISİAD Başkanı Mehmet Salih Çelik, TISİAD üyelerinin yurt dışında yüksek cirolar elde ettiği ve ekonomiye büyük katkı sağladığını belirterek “Mersin, bugün sadece Türkiye için değil; konumu ve imkânları itibariyle Ortadoğu ve komşu coğrafyalar için de stratejik bir kent. Biz de TISİAD olarak merkezi Mersin’de olan bir dernek olarak kentimizin bu değerleriyle kente güç katmak gayretindeyiz. Irak’ta ve açtığımız temsilciliklerle derneğimizi yüklendiği göreve uygun olarak konumlandırmaya çalıştık. Gerçekleştirdiğimiz zirvelerle, Irak ziyaretleri, fuar buluşmaları ve başka etkinliklerle üyelerimizin etki alanını genişletirken aslına Mersin’in ve ülkemizin ekonomisine güç katacak bir yerde durduk. Bunun sonucunda derneğimiz vesilesiyle üyelerimiz arasında son bir yılda Türkiye’de 69 milyon TL Irak’ta ise 30 milyon dolar ticaret gerçekleştirildi” dedi.

Devamını Oku

MHP MERSİN MİLLETVEKİLİ DR. LEVENT UYSAL: “ÖĞRETMEN DEMEK DÜNYA DEMEKTİR”

MHP MERSİN MİLLETVEKİLİ DR. LEVENT UYSAL: “ÖĞRETMEN DEMEK DÜNYA DEMEKTİR” Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul ettiği tarihtir 24 Kasım. Başöğretmen Atatürk’ü ve görevi başında terör saldırısı sonucu şehit olan öğretmenleri rahmetle anarak Öğretmenler Günü’nü kutlayan Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal “Öğretmen demek dünya demektir. Milletlerin ve medeniyetlerin mimarı, fedakarlığın simgesi öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

MHP MERSİN MİLLETVEKİLİ DR. LEVENT UYSAL: “MERSİN EKONOMİSİ GELİŞİYOR”

MHP MERSİN MİLLETVEKİLİ DR. LEVENT UYSAL: “MERSİN EKONOMİSİ GELİŞİYOR” Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal, Mersin’in 2023 yılı ilk 9 ayındaki ekonomik verileri paylaştı. Mersin’in ekonomi alanında geniş potansiyele sahip olduğunu söyleyen Uysal “Tarımdan sanayiye, turizmden lojistiğe, sağladığı katma değer ile ülkemizin uluslararası piyasalara açılan kapısı olan Mersinimiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

BU FESTİVAL AKDENİZ’E ÇOK YAKIŞTI

BU FESTİVAL AKDENİZ’E ÇOK YAKIŞTI Akdeniz Belediyesi’nin ev sahipliğinde; “Rüzgâr Deniz-Rota Akdeniz” sloganıyla Mersin’de ilk kez organize edilen; 6 ülkeden ve Türkiye’nin farklı illerinden 500’ü aşkın sporcunun yelken yarışları, su kayağı, can kurtarma, kite sörf ve kay kay gibi 13 farklı branşta yarıştığı “Uluslararası Akdeniz Su Sporları Festivali; ikinci günkü final karşılaşmalarının ardından sona erdi.

Devamını Oku

AKDENİZ’İN ROMAN ÇOCUKLARI SÜNNET ŞÖLENİNDE BULUŞTU

AKDENİZ’İN ROMAN ÇOCUKLARI SÜNNET ŞÖLENİNDE BULUŞTU Mersin Valiliği himayesinde; Akdeniz Kaymakamlığı ile Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde sünnet edilen Roman çocuklar, Akdeniz Belediyesi tarafından organize edilen şölende bir araya geldi. Çocukların heyecanına ortak olan Başkan Gültak, küçüklerle birlikte sahneye çıktı, Roman havaları eşliğinde hünerlerini sergiledi.

Devamını Oku

TARSUS TSO’DAN ‘’TARSUS İL ÇALIŞTAYI’’

TARSUS TSO’DAN ‘’TARSUS İL ÇALIŞTAYI’’ Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası ve Nişantaşı Eğitim Vakfı işbirliğinde Tarsus İl Çalıştayı yapıldı. Tarsus TSO ev sahipliğinde düzenlenen çalıştayda Tarsus’un il olma süreci değerlendirilerek yapılması gereken adımlar tartışıldı. Tarsuslu kanaat önderleri, kentin artan nüfusu, dinamikleri ve elde ettiği yeni fırsatları göz önünde bulundurulduğunda il olmasının gereklilik haline dönüştüğünü vurguladılar.

Devamını Oku

AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK; “ARTIK AKDENİZ DOKTORLARLA, MÜHENDİSLERLE ANILIYOR”

AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK; “ARTIK AKDENİZ DOKTORLARLA, MÜHENDİSLERLE ANILIYOR” Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Kazanlı Mahallesi ziyareti esnasında tanıştığı ve 'tıp fakültesi' kazandığı taktirde belediyede ağırlama sözü verdiği Fahri Yılmaz Elkin'i makamında ağırladı. Elkin'in hayalini kurduğu tıp fakültesini kazanmasının gurur verdiğini söyleyen Gültak,

Devamını Oku

TOROSLAR BELEDİYESİ, AKDENİZ MEYVE SİNEĞİ İLE MÜCADELE EDİYOR

TOROSLAR BELEDİYESİ, AKDENİZ MEYVE SİNEĞİ İLE MÜCADELE EDİYOR Akdeniz Meyve sineği, üretimde ve ihracatta ciddi kayıplara neden oluyor. Toroslar Belediyesi, başta narenciye olmak üzere birçok meyve çeşidine zarar veren Akdeniz meyve sineğine karşı mücadele başlattı.

Devamını Oku

ERİS VARYANTI İLE İLGİLİ BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

ERİS VARYANTI İLE İLGİLİ BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA Ortadoğu ve Asya ülkelerinin ardından Avrupa’da da hızla yayılan Koronavirüs’ün yeni varyantı EG.5 (Eris)’in Türkiye’de görüldüğü iddialarına yanıt Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi.

Devamını Oku

VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN BAŞKANLIĞINDA, MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASINDA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN BAŞKANLIĞINDA, MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASINDA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan başkanlığında, Mersin Ticaret ve Sanayi Odasında (MTSO), Mersin’in ekonomik gelişimine katkı sağlayacak projelere ilişkin değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Devamını Oku

SELE KARŞI DİP TARAMA

SELE KARŞI DİP TARAMA Ülke kıyılarımızda yapılan dip tarama çalışmalarının sel zararlarının en aza indirilmesinde dere ağızlarının açık tutulması hayati önem taşıyor.

Devamını Oku

AKİB’DEN AĞUSTOS AYINDA 1,44 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT

AKİB’DEN AĞUSTOS AYINDA 1,44 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB), ağustos ayında 1 milyar 446 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirirken Romanya, Fransa, Hollanda, Cezayir, Suudi Arabistan ve Yunanistan pazarlarında atılım yaptı. Ağustos ayında en güçlü performansı kimya, demir-çelik ve hububat, bakliyat sektörlerinde elde eden AKİB, söz konusu dönemde Türkiye’nin genel ihracatına yüzde 7,8 oranında destek verdi.

Devamını Oku

AKDENİZ BELEDİYESİ'NİN MESLEK KURSLARI İŞ SAHİBİ YAPIYOR

AKDENİZ BELEDİYESİ'NİN MESLEK KURSLARI İŞ SAHİBİ YAPIYOR Akdeniz Belediyesi Proje Eğitim ve Uygulama Merkezi’nde yüzde 20 istihdam garantisi ile verilen “Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık”, “Bilgisayar Destekli Muhasebe”, “AUTOCAD 3DS MAX”, “WEB Tasarımı” kurslarını bitiren 72 kursiyerden 43'ü istihdam edildi. Kurs alıp işe yerleşen gençler, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ı ziyaret ederek, kendilerine sağlanan fırsat nedeniyle teşekkür etti.

Devamını Oku

SAĞKAN VE ÖZDEMİR’DEN DUAYEN AVUKATLARA ONUR PLAKETİ

SAĞKAN VE ÖZDEMİR’DEN DUAYEN AVUKATLARA ONUR PLAKETİ Türkiye Barolar Birliği ve Mersin Barosu tarafından, meslekte 40, 50 ve 60 yılını dolduran avukatlık mesleğinin duayenlerine onur plaketi düzenlenen törenle verildi. Törende konuşma yapan Mersin Baro Başkanı Gazi Özdemir, Avukatlık mesleğini zorluklara rağmen yılmadan ifa etme mücadelesi verdiklerini söyledi. TBB Başkanı Sağkan ise, “Hukukun üstünlüğünü, insan haklarını içselleştirmiş bir Türkiye için, çocuklarımızın geleceği için mücadele ediyoruz” dedi.

Devamını Oku

EVCİL HAYVAN ENDÜSTRİSİ İSTANBUL’DA BULUŞUYOR

EVCİL HAYVAN ENDÜSTRİSİ İSTANBUL’DA BULUŞUYOR Türkiye’nin evcil hayvan ürünleri, malzemeleri ve aksesuarlar sektöründeki en büyük ve en prestijli fuarı olan PETZOO Eurasia, 12-15 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek. Bu yıl 9. kez düzenlenen fuar, sektörün uluslararası iş birliklerini artırmayı, Avrasya bölgesini domine etmeyi ve böylece Türk firmalarının ihracatını artırmayı hedefliyor.

Devamını Oku

KIVILCIM’DAN, “KIRTASİYE ÜRÜNLERİ ALIRKEN DİKKATLİ OLUN” UYARISI

KIVILCIM’DAN, “KIRTASİYE ÜRÜNLERİ ALIRKEN DİKKATLİ OLUN” UYARISI Mersin Kırtasiyeciler Odası Başkanı Mehmet Reşat Kıvılcım, ekonomide yaşanan olumsuz fiyat artışlarına rağmen kırtasiyecilerin yeni eğitim ve öğretim yılına hazır olduğunu belirtti.

Devamını Oku

AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK; “ZABITAMIZI HER YÖNÜYLE GÜÇLÜ VE ETKİLİ BİR HALE GETİRDİK”

AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK; “ZABITAMIZI HER YÖNÜYLE GÜÇLÜ VE ETKİLİ BİR HALE GETİRDİK” Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 197’inci yıldönümü dolayısıyla, Zabıta Müdürlüğü personeli ve aileleriyle bir araya geldi. Göreve geldiklerinde zabıta biriminin her yönüyle zayıf olduğunu belirten Başkan Gültak; “Birimin makam, araç, motosiklet ve daha birçok eksiği vardı. Fakat bizim dönemimizde tüm eksikleri giderip zabıtamızı her yönüyle güçlü ve etkin bir hale getirdik” dedi.

Devamını Oku

SİLİFKE’DE YOĞURT YARIŞMASI DÜZENLENDİ

SİLİFKE’DE YOĞURT YARIŞMASI DÜZENLENDİ Bu yıl 50.si düzenlenen Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali etkinlikleri kapsamında en iyi yoğurt yapma ve yeme yarışması düzenlendi.

Devamını Oku

MHP MERSİN MİLLETVEKİLİ DR. UYSAL: KADINLARIMIZ DAHA ÇOK SİYASETTE OLMALI

MHP MERSİN MİLLETVEKİLİ DR. UYSAL: KADINLARIMIZ DAHA ÇOK SİYASETTE OLMALI Milliyetçi Hareket Partisi Mersin genelinde ilçe kongrelerini gerçekleştirmeye devam ediyor. MHP Mersin İlçe Kongrelerinde bir ilk yaşandı. Milliyetçi Hareket Partisi'nin Silifke İlçe Başkanlığı görevine Kıvanç Derya seçildi. Böylelikle Başkan Derya, MHP'nin Mersin’deki ilk kadın ilçe başkanı oldu.

Devamını Oku