AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK; “ARTIK AKDENİZ DOKTORLARLA, MÜHENDİSLERLE ANILIYOR”

AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK; “ARTIK AKDENİZ DOKTORLARLA, MÜHENDİSLERLE ANILIYOR”

Mersin'in Akdeniz İlçesi Kazanlı Mahallesinde yaşayan Fahri Yılmaz Elkin, çocukluktan itibaren hayalini kurduğu tıp fakültesini, girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavından (YKS) aldığı 492 puan ile ilk 20 bine girerek kazandı. Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanan Elkin, en büyük destekçisinin ailesi olduğunu kaydetti. Başarısında bazı motivasyonları olduğunu kaydeden Elkin, "Bunlardan en önemlisi ilçemizde tıp fakültesini kazanan, mühendislik kazanan, derece yapan arkadaşlarım, abilerim, ablalarım olduğunu görmekti. Dolayısıyla bende hayallerime ulaşabileceğimi düşündüm ve durmadan çalışmaya devam ettim" ifadelerini kullandı.

“İNSANLARIN HAYATLARINA DOKUNMAK İSTİYORUM”

Hayattaki en büyük amaçlarından bir tanesinin insanların hayatına dokunmak olduğunu vurgulayan Elkin, "Cerrah olmayı çocukluğumdan itibaren istiyordum. Liseden itibaren daha da inandım. Sürekli hayalini kurduğum meslek için çalışmaya başladım. Özellikle sınav sürecinde yoğun bir tempoyla ders çalışıyordum. Sınavdan 3 ay önce Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ile mahallemizi ziyaret ettiği esnada karşılaştım. Kendisine sınava hazırlandığımı ve tıp fakültesini istediğimi söylemiştim. O da bana 'eğer kazanırsan seni tekrar görmek isterim' demişti. Bir başkanın bu şekilde düşünmesi ve biz gençleri önemsemesi gerçekten beni motive etti. Daha sıkı bir şekilde çalıştım ve sonunda başardım" şeklinde konuştu.

“ÇEVREMDE KAZANANLAR OLUNCA BENİM DE İNANCIM ARTTI”

Akdeniz'de artık bir çok doktor ve mühendisin çıktığını dile getiren Elkin, "Akdeniz Belediyesinin açtığı kurslar ve online eğitimleri sayesinde bir çok arkadaşım tıp fakültesini kazandı, mühendislik kazandı ve Türkiye genelinde derece elde etti. Bunları gördükçe benim kendime olan inancım daha da arttı. Bende artık bir doktor adayıyım. Hayallerime ulaştığım ve ilçemizi gururlandırdığım için mutluyum" diye konuştu.

"EĞİTİM YATIRIMLARININ MEYVELERİNİ ALMAYA BAŞLADIK"

Akdeniz'de kadınlara ve gençlere büyük önem verdiklerini anlatan Başkan Gültak, göreve geldikleri andan itibaren eğitime önemli yatırım yaptıklarını ve şimdi de bu yatırımların meyvelerini aldıklarını söyledi. Akdeniz'den artık mühendislerin, doktorların ve avukatların çıktığını ifade eden Gültak, "Çocuklarımız, Türkiye'nin çok önemli, çok kritik bölümlerinde okuyorlar. Akdeniz'in gençleri artık eğitimi daha fazla önemsiyor ve gelecekte çok önemli yerlere gelecekler" dedi.

"ÜNİVERSİTE KAZANAN GEÇLERE BURS DESTEĞİ SAĞLIYORUZ”

Üniversite öğrencilerinin yanlarında olduklarını ve onlara burs verdiklerini hatırlatan Gültak burslarda enflasyon oranında bir iyileştirme yapacaklarını kaydetti. Kazanlı Mahallesi ziyareti esnasında Fahri Yılmaz Elkin ile tanıştıklarını belirten Gültak şunları söyledi: "Orada Fahri bana, 'tıp fakültesini kazanmayı istiyorum' demişti. Bende ona eğer kazanırsan 'makama gel bir çay içelim' dedim. O kazandı. Bizde sözümüzde durduk ve davet ettik. Yolu açık olsun. İyi bir doktor olacağına ilerde insanlara Türkiye'ye iyi hizmetler vereceğinden eminim. Gördüğünüz gibi hikayelerimiz çok. Bu hikayelerin nedeni de seçildiğimiz günden itibaren eğitime yaptığımız yatırımlardır. Akdeniz artık avukatlarla, mühendislerle, doktorlarla ve Türkiye'de dereceye giren gençlerle anılıyor."


 

Paylaş